سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 18 تير 1396 در ساعت 34 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

حتما تا به حال برای شما پیش آمده است که در جاده‌ ای تاریک در حال رانندگی بوده و به نور بالا نیاز داشته باشید. در این مواقع ممکن است خودرویی از مقابل به شما نزدیک شود و با نزدیک شدن خودروی مقابل اگر همچنان با همان نور بالا به رانندگی خود ادامه دهید میدان دید خودروی مقابل کاهش یافته و امکان دارد تا حادثه‌ای رخ دهد. بنابراین به ناچار یا از روی انسانیت از نور پایین استفاده می‌کنید و با عبور خودروی مقابل دوباره از نور بالا استفاده می‌کنید. این کار در رانندگی کوتاه مدت مشکلی ایجاد نمیکند اما اگر قصد داشته باشید مسافت زیادی را در جاده های شب طی کنید خسته کننده خواهد شد و ممکن است در مواقعی همچنان با نور بالا از مقابل خودروهای دیگر عبور کنید و دید راننده مقابل را کاهش دهید.


سیستم HBC به کمک شما آمده و با کنترل نور بالا و تشخیص چراغ‌های خودروی مقابل و یا خود خودرو اقدام به خاموش کردن چراغ‌های نور بالا می‌کند البته همانطور که دیده می‌شود بسیاری از تکنولوژی‌ها دچار نقاط ضعف می‌باشند و در مورد این تکنولوژی نیز این امر صحت دارد. مثلاً امکان دارد تا بنا بر شرایطی خودرو مقابل تشخیص داده نشود و راننده ناچار باشد تا خود چراغ‌های نور بالا را خاموش کند. اما نکته‌ای را که باید در مورد این سامانه بدانید این است که با عبور خودروی مقابل (رد شدن) و بررسی وضعیت، چراغ‌های نور بالا دوباره روشن شده تا راننده بتواند با دید بهتری به رانندگی ادامه دهد.

 

این سیستم کنترل کننده دارای قیمت خیلی بالایی نبوده و می‌تواند در بسیاری از خودرو‌ها استفاده شود.
در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های معروف خودروسازی دنیا از HBC استفاده می‌کنند برای مثال به تازگی شرکت‌های تویوتا و مزدا در برخی از محصولات خود از این تکنولوژی استفاده کرده‌اند تا ایمنی رانندگی را بهبود ببخشند.

برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد سیستم، ویدئوی زیر را ببینید:

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
9 / 10
از 3 کاربر
9 / 10
از 3 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()