سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 6 مهر 1395 در ساعت 31 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

فناوری ساخت خودرو و ابزارهای هوشمند. گرایش امروزی در تکنولوژی ترکیب این دو عرصه است. در نمایشگاه بین المللی خودروی ژنو تازه ترین فناوری ها در این زمینه را می بینید. سامانه جدید شرکت اپل به نام Car Play به راننده امکان استفاده از برخی اپلیکیشن ها را در حین رانندگی می دهد.  بنز ، ولوو و فراری استفاده از آن را آزمایش می کنند. یک کارشناس در باره امتیازات و محدودیت های استفاده از این فناوری می گوید: این تکنولوژی به راننده اکان استفاده از اپلیکیشن های تلفن هوشمند در حین رانندگی را می دهد. مثلا نقشه، موسیقی، جهت یابی و تلفن. ولی استفاده از شبکه اجتماعی محدود است. مثلا از فیسبوک نمی شود به طور کامل استفاده کرد.

رولزرویس در خودروهای سری جدیدش که از سال 2015 به بازار آمده اند از فناوری به نام امداد راننده استفاده می کند. صرفنظر از قیمت 360 هزار دلاری، رانندگی با آن آسان است. مدیر بازاریابی و تولید رولزرویس می گوید: طراحی این خودرو فوق العاده تکامل یافته است. چند فناوری برای اولین بار در آن به کار رفته. یکی تعویض دنده ی ماهواره ایست. این فناوری با استفاده از اطلاعات جهت یاب ماهواره، خودرو می تواند جلوتر از زمان، مسیر پیش رو را پیشبینی کند. یعنی همیشه در بهترین دنده برای سرعت در مسیر در حال حرکت است. 

خودروی مدل آینده ی اینفینیتی به نام Q50 هم حرف هایی برای گفتن دارد. اینفینیتی نام تولیدی اتومبیل های لوکس خودروسازی نیسان است. نیسان دو فناوری را با هم ترکیب کرده. اپلیکیشن جهت یاب ماهواره ای با اپلیکیشن تلفن هوشمند. بعلاوه تکنولوژی هدایت فرمان از طریق پیام های الکترونیکی به چرخ ها منتقل می شود.

در خودروی دیگری از شرکت تویوتا فرمانی وجود ندارد. یاننده با جا به جا شدن خودرو را هدایت می کند. این فناوری تازه نیست اما استفاده از آن در خودروسازی برای اولین بار مشاهده شده است.

لیدگلایدر هم مدل خودروی آینده شرکت نیسان است. یقینا یکی از نمونه های غیر معمول نمایشگاه ژنو. با دو موتور الکتریکی، ضایعات کربنی آن صفر است. قطعات سنگین از جمله باتری در زیر چرخ عقب قرار دارد. 

و شرکت فولکس واگن می گوید خودروی جدیدش XL1 کم مصرف ترین خودروی جهان است. این سومین باری است که این کارخانه آلمانی اقدام به ساختن خودرویی با حجم موتور یک لیتر کرده است. با طراحی پیشرو، سیستم دوگانه سوز و ظاهر خیره کننده، مصرف این وسیله نقلیه 4 لیتر در 500 کیلومتر است!

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 3 کاربر
10 / 10
از 3 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()