سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 4 مهر 1395 در ساعت 13 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

شرکت فورد در بلژیک آخرین دستاوردهایش را در رانندگی خودکار به نمایش گذاشته است.

 

فناوری که پرهیز از مانع

فناوری پرهیز از مانع سیستمی است که پس از تشخیص خودرو مانند فرد پیاده یا خودروی ساکن به راننده هشدار می دهد. چنانچه راننده نتواند به موقع ترمز کند یا مسیر خودرو را تغییر دهد سیستم خودکار کنترل خودرو را در دست می گیرد. علاوه بر این اگر خودرو متوجه شود که وضعیت خطرناکی پیش روست با استفاده از اینترنت بدون سیم با خودروهای دیگر ارتباط برقرار می کند و آنها را از این وضعیت آگاه می کند. 

یکی از مدیران شرکت فورد می گوید با پیشرفت تکنولوژی و امکان برقراری ارتباط میان خودروها و زیرساخت موجود برای ترافیک، هر چه بیشتر شاهد تکنولوژی هایی خواهیم بود که سفر با خودرو را برای مردم ایمن تر و لذت بخش تر کند.

 

فناوری کمک رسان کامل پارکینگ 

اگر راننده هستید و همیشه برای پارک خودرو در فضاهای کم مشکل دارید این فناوری مختص شماست. این فناوری کمک رسان کامل پارکینگ نام دارد و در حال حاضر پیش نمونه آن ساخته شده است. این سیستم با به کار گیری سیستم های فراصوتی، وجود فضای کافی برای پارک کردن را تشخیص می دهد. 

 

تاکسی های جدید شهر نیویورک را نیسان می سازد

نیسان در اواخر ماه اکتبر آماده تحویل تاکسی های شهر نیویورک می شود. این مدل جدید تاکسی در توکیو به نمایش گذاشته شده. پس از رقابتی دوساله، شهر نیویورک شرکت نیسان را برای ساخت انحصاری تاکسی های این شهر انتخاب کرده است. شهردار نیویورک اعلام کرده که مدل nv200 نیسان جای تاکسی های زرد رنگ قدیمی نیویورک را خواهد گرفت.

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 3 کاربر
10 / 10
از 3 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()